Культура

Прилуччина з розмахом відсвяткувала 200-у річницю від дня народження Миколи Костомарова

Микола Іванович Костомаров – видатний український історик, етнограф, прозаїк, поет-романтик, мислитель, громадський діяч, етнопсихолог. Був співзасновником та активним учасником слов’янофільсько-українського київського об’єднання «Кирило-Мефодіївське братство».

З 1874 року життя й творчість Костомарова пов’язані з Прилуччиною, адже тут Микола Іванович повінчався з Аліною Кисіль. У Дідівцях зібрав цінну бібліотеку, перекладав українською мовою твори Д.Байрона, У.Шекспіра, був одним із перших українських літературних критиків. Саме в нашому краї Костомаров працював над історичною монографією про імператрицю Анну Іоанівну, монографіями «Руїна», «Мазепа», вивчав народні обряди, збирав і працював над матеріалами з історії Прилуччини.

Садиба у Дідівцях, де жив і працював історик, збереглася до цього часу. Але, як би декілька років тому не привернув цей будинок уваги небайдужих людей та меценатів, можливо, зараз він був би занедбаним і зруйнованим. Ще 2008 року народні депутати взялися за відновлення та реконструкцію історичної спадщини всього українського народу, і ось результат – 16 квітня 2017 року у садибі, що переживає відродження, відбуваються урочистості з нагоди 200-річчя з дня народження Миколи Костомарова.

Святкування розпочалось із огляду керівництвом району та почесними гостями виставок-презентацій традиційних українських страв, приготованих територіальними громадами району, музею під відкритим небом «З бабусиної скрині», костомаровської вулиці «Ремесла Прилуччини». Зі сцени лунали привітання від обласного керівництва, народних депутатів України, в. о. голови Прилуцької районної державної адміністрації та інших почесних гостей. Гучними оплесками зустрічала Прилуцька громада заслужену артистку України, президента благодійної організації «Фонд сприяння розвитку естрадного мистецтва « Співай Україно!» Жанну Боднарук, яка виконала ряд пісень.

Всі бажаючі мали змогу відвідати експозиції, розміщені біля садиби Миколи Костомарова, долучилися до фольклорного мистецтва, помилувалися виробами майстрів, спробувати традиційних українських страв, врешті-решт, доторкнулися до землі, по якій ходив Микола Іванович, а ще відчути себе активними учасниками свята, яке об’єднало всю громаду в єдину дружну родину.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *