Культура Популярні

Ляльки Ірини Куліш у краєзнавчому музеї

Прилуцька колекціонерка Ірина Куліш впустила до свого лялькового світу. До дня захисту дітей у краєзнавчому музеї відкрилася її перша персональна виставка. На ній представлено 75 творчих робіт, які повертають у країну дитинства. Це ляльки різних періодів, виготовлені на різних фабриках у різних країнах. Не всі потрапляли до рук Ірини у первозданному вигляді. Переважна більшість була у край занедбаному стані.

 

Майстриня, вдаючись до різних джерел, намагалася знайти достовірну інформацію про те, якою ляльку випустили з фабрики, а далі справа її вмілих рук. Шила одяг, вставляла очі, нарощувала волосся. Якісь елементи замовляла в інтернеті на спеціалізованих сайтах, щось допомагали дістати знайомі, а щось доводилося створювати самотужки. Говорить, аби не шалена любов до ляльки та справи усього її життя зібрати таку унікальну колекцію було б дуже важко. Є в колекції Ірини особливі ляльки.

Уже доросла прилуцька лялькарка Ірина Куліш надихається своїм маленьким янголятком – любою донечкою. Говорить все починала робити заради малої. Дуже мріяла сучасній дитині 21 сторіччя показати ту справжню ляльку, якою гралося її покоління. Потім це переросло у захоплення а згодом у професійне колекціонування.

Сьогодні Ірина Куліш полює на цікаві екземпляри. Постійно відслідковує в соцмережах рідкісні екземпляри, та викладає немалі суми за уподобану іграшку. На музейній виставці відреставровані ляльки прилуцької колекціонерки Ірини Куліш розставлені не випадково, а тематично. Тут є школярки, наречені, ляльки іменні, антикварні, веселі, з характером та навіть зіркові. Одна з найцінніших робіт – лялька Нікуліна.

Окрім лялькової колекції Ірина Куліш захоплюється мистецтвом у техніці печворк та картинною вишивкою. Всі її роботи представлені на казковій виставці. Вона дає можливість дорослим згадати своє дитинство, а нинішньому поколінню познайомитися з іграшкою-лялькою своїх мам та бабусь. Виставка діятиме до 25 червня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *