Культура

Чернігівщина – рай для вандалів

Народна приказка говорить, що без минулого немає майбутнього.  Чернігівщина й справді славиться «шанобливим» ставленням до пам’яті про минуле. Останнім часом вже мабуть нікого не дивують розбиті ліхтарі в центрі міста, викорчувані дерева в парках і скверах, а також спаплюжені пам’ятники видатним особистостям нашого краю. І таких прикладів вандалізму справді достатньо.

«Чернігівщина – рай для вандалів» – саме такими словами можна охарактеризувати ситуацію в нашій області.  Адже вчинки людей і справді вражають. Так, і цьогоріч в Прилуках вандалізм продовжує набирати обертів, вже встигли і прострелити історичну карту міста, яка була встановлена в сквері Дубинського, і сміттєві баки в прірву скинути і навіть, викорчувати посаджені цьогоріч дерева в сквері Вічної Слави.

Некраща ситуація і в інших населених пунктах нашої області.  Так, нещодавно в Ніжині був знайдений, раніше вкрадений, пам’ятник радянському актору Марку Бернесу в канаві. Прес-служба обласного управління Нацполіції повідомила: «Зловмисники приховали його канаві на околиці міста в районі Мигалівка. Ймовірно, планували дочекатися, поки не вщухне галас навколо викрадення, щоб потім вивезти пам’ятник з Ніжина і здати на металобрухт».

Варто згадати й пам’ятник кобзарям України, який в 2013 був відреставрований  відомим художником-скульптором Вячеславом Дідківським, в Сокиринцях.  Знайшлися й такі «поціновувачі мистецтва», які буквально за декілька ночей поспіль практично знищили пам’ятник, знявши з нього все мідне покриття.

Вандали рушать гранітні кулі, б’ють ліхтарі й скляні афіші, нещадно ламають лави, паплюжать пам’ятники та корчують дерева, і навіть,  зазіхають на меморіал Небесній Сотні, але так ніхто і не поніс відповідальності за зухвалі злодіяння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *