Культура Місто

День вишиванки по-прилуцьки

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято,  покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. День вишиванки святкується щороку в третій четвер травня. Свято – самобутнє і самодостатнє, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до коледжу, школи чи навіть до дитячого садочка.

Так, 18 травня 2017 року громада міста Прилуки також долучилася до акції, одягнувши вишиванки. Свято відзначалося, як на міському рівні, так і локально: у школах та ВНЗ нашого міста. В цей день вишиванки одягли працівники держустанов, студенти, школярі та, навіть, дошкільнята.

Найактившіне до флешмобу долучилися працівники Прилуцького краєзнавчого музею імені В. І. Маслова, адже перед його дверима працівники та небайдужі прилучани влаштували виставку українського вишитого одягу. Тут були і вишиті сорочки, спідниці, і, навіть, вишиті сукні – більшість з яких є власністю наших відомих земляків.

Не лише вишиванками цього дня насолоджувалися в Прилуцькому гуманітрно-педагогічному коледжі ім.І.Я.Франка. Студенти разом з викладачами та працівниками коледжу влаштували цілу виставку виробів ручної роботи, які були виготовлені студентами коледжу. Кульмінацією свята в педколеджі стала концертно-розважална програма, яка почалася з хвилини мовчання присвяченої Дню скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.

Найменші жителі нашого міста також не залишися осторонь цієй акції, адже 18 травня школярі й дошкільнята також одягали вишиті сорочки, спідниці та віночки. Діти змалечку усвідомлюють, що є українцями, не цураються українського етнічного одягу та національних символів.

Вишиванням споконвіку займалися жінки. Здебільшого в Україні  переважали червоні та чорні нитки. Цей вид рукоділля відтворює душу і характер жінки, бо у вишивку вона вкладає свої почуття та мрії, щоб принести радість собі та людям.

Підтримувати національні традиції, пам’ятати своїх предків та історію – святий обов’язок кожного українця, адже саме тоді ми станемо справді величною  нацією на теренах Європи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *