Місто Скандали

Нам доведеться виправляти помилки нинішнього міського голови

Прилучани добре пам’ятають, як торік в місті ремонтувалися дороги. Щодня комунальна телекомпанія давала «гарячі» сюжети безпосередньо з місця подій: то начальник управління капітального будівництва Анатолій Ященко, а то й особисто міський голова Ольга Попенко на фоні катків та дорожніх робітників жваво рапортували про зроблене на вулицях за день та запевняли городян у якості роботи підрядників і вимогливому ставленні до них.

Та минуло усього кілька місяців – і кожен житель міста побачив справжню якість торішнього дорожнього ремонту, яка не витримує жодної критики. Скоро почнеться друге півріччя нинішнього року, а ще ні сантиметру дороги не відремонтовано, центральна вулиця вся в ямах через зрізаний асфальт.

Тому на минулій сесії Прилуцької міської ради 8 червня депутати та представники громадських організацій поставили міському голові чітку вимогу: назвати відповідальних за ганебний стан доріг в Прилуках осіб. Не отримавши відповіді, більшість депутатів залишили сесійну залу. Через відсутність кворуму в роботі пленарного засідання була оголошена перерва на невизначений термін.

На жаль, в законний спосіб на сесії проблему вирішити не вдалося, більше того: вона ні на крок не зрушилася з місця. Бо Ольга Попенко усіляко уникала конкретних відповідей, в будь-який спосіб намагалася вигородити своїх підлеглих та знайти пояснення їхній бездіяльності. Виглядало це доволі дивно – особливо якщо пригадати, наприклад, як щопонеділка на апаратних нарадах мер влаштовує кількагодинні «розбори польотів» керівникам міських комунальних підприємств, та так, що аж пір’я летить! А підзвітний міському голові телеканал транслює ці виступи Ольги Попенко фактично в повному обсязі – аби вбити в голову прилучанам, якого, мовляв, принципового та вимогливого мера маємо.

Насправді ж вся ця «принциповість» і «вимогливість» – не більше ніж порожній піар міського голови. Її обіцянки, зауваження, вимоги та запевнення жителі Прилук чують вже два роки, але далі слів у мера справа ніколи не йде. Бачимо всі: ситуація в місті не тільки не кращає, а катастрофічно погіршується! Такої безгосподарності, як зараз, я не можу пригадати взагалі за 37 років мого життя в Прилуках. Жодній справі, за яку береться Ольга Попенко, вона не може дати раду: пофарбували фасад міської ради, а з двору приміщення як було з тріщинами, так і залишилося; «оновили» стіну будівлі гімназії №1, а з тильного боку школа виглядає ще більш аварійною, ніж була до «ремонту»; відремонтували покрівлю ДЮСШ, а зі стелі ллється вода… Список таких «відремонтованих» за бюджетний кошт об’єктів чималий. Відповідальності ж за викинуті на вітер гроші досі ніхто не поніс. Натомість чуємо лише праведне обурення мера з екрану телевізора та постійні запевнення в тому, що вона нібито контролює якість роботи своїх підлеглих.

Не можу не зупинитися ще на одному прикрому моменті: центр наших Прилук, який завдяки здійсненому меценатом благоустрою ще недавно вражав туристів своєю красою та комфортом, тепер біднішає й хмурніє на очах. Ліхтарі побиті, а то й вирвані із землі, гранітні бордюри пощерблені, лавочки й урни покрадені… Час від часу спостерігаємо кричущий вандалізм в історичній зоні, але жодного зловмисника за ці кілька років не знайшли і не притягнули до відповідальності. Міський голова вважає за краще робити вигляд, що нічого ганебного в Прилуках не відбувається. А в цей час знищуються кращі надбання, залишені місту попередниками мера.

Та повернуся до того, з чого почав – стану прилуцьких доріг. Як показала нещодавня сесія, винних (чи відповідальних) за нього шукати марно. Рішення розпочати ремонтні роботи ухвалив виконком міської ради – колегіальний орган. То й відповідальність з нього колективна, а значить – ніяка.

Питань же маю багато. З яких міркувань виходила влада, вирішивши зрізати асфальт по Київській та залишити ями на кілька тижнів? Хтось подумав при цьому про водіїв, котрі змушені щодня лавірувати між вищербленими ділянками, наражаючи на небезпеку пішоходів, себе і власний транспорт?

Як відомо, міські дороги з твердим покриттям перебувають на балансі КП «Послуга». Тому цікаво, чому це комунальне підприємство наразі відсторонилося від робіт з їх ремонту та не цікавиться станом доріг? Чи, можливо, йому не дозволяють цього робити міський голова та владні структури Прилук? Хотів би прочути від мера відповідь на це запитання.

Добре, що сьогодні в Прилуках з’явилися небайдужі люди та громадські організації, які організовують власний контроль за станом ремонту доріг та іншими міськими проблемами і вимагають від влади виконання її прямих обов’язків. Адже, як показує сьогодення, нинішні очільники Прилук спроможні зробити щось на користь людей лише під тиском громадськості.

На завершення хочу нагадати міському голові Прилук: Ольго Михайлівно, яким би не був сьогоднішній день, але він закінчиться. А життя триватиме далі. І нам доведеться виправляти Ваші помилки.

Артем Рожко, депутат Прилуцької міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *