Місто Скандали

В Прилуках мітингувальники вийшли проти скорочень в ПАТ «Укрнафта»

Як і було заздалегідь заплановано, сьогодні о 12:00 на Центральній площі міста зібрались на мирну акцію протесту працівники НГВУ «Чернігівнафтогаз», що представляють Прилуцьке Управління Бурових робіт та Гнідицівський Газопереробний завод. Більше двох сотень людей прийшли на площу, щоб сказати рішуче «ні» знищенню нафтогазовидобувної сфери в цілому регіоні. Наразі є інформація про заплановане масове звільнення працівників в рамках реорганізації підприємства.

В ПАТ «Укрнафта» на даний момент ситуація досягла точки кипіння, адже спеціальних дозволів на користування надрами немає, а керівництво вирішило в критичний момент провести реорганізацію, щоб за рахунок зниження зарплатних навантажень скоротити дефіцит бюджету організації. В «Укрнафті» повідомляють, що причиною реорганізації є крайня необхідність в оптимізації виробництва, що пов’язана з модернізацію технічної складової (введені в дію 2 нових бурильних установки, ще 7 були модернізовані), тоді як 46 застарілих «вишок» будуть закриті. Окрім цього, в керівництві наполягають, що нинішні міри – це вимушений крок задля приведення у відповідність до існуючих можливостей і потреб компанії.

Таким чином, близько тисячі працівників компанії, що зайняті в газопереробній та нафтопереробній промисловості, можуть найближчим часом поставити свої підписи під «примусово-добровільним» документом про звільнення. Наразі протестуючих підтримали міська влада, представники депутатського корпусу та містяни. Так, Ольга Попенко наголосила, що від дій ПАТ «Укрнафта» постраждають не тільки сім’ї працівників, але й міська казна, що отримає черговий «подарунок» у вигляді дефіциту в 16 мільйонів гривень від скорочення бюджетних надходжень. Тобто, маємо флеш-рояль – маса безробітних + чергова дірка у бюджеті, адже ще не загоїлася кошторисна рана після фінансового реверансу від ВАТ «Прилуки».

Оновлено (додано лист-звернення учасників протесту до депутатського корпусу Прилуцької міської ради)

Пророк

Одна відповідь

  1. Два запитання: хто автор цієї статті і про кого йде мова у фразі “Фінансновий реверанс від ВАТ “Прилуки”?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *