Місто Новини Політика

Ще 2 години “закатали” в дороги

Сесія 27.. голосування за регламент – вже пішли балачки, що щось не так.

Попросились до виступу пані Костюк, пан Приліпко та пан Сич… буде новий «кіпіш», або ні?

Почули про створення нової депутатської групи в міській раді. Ковнір, Третяченко, Козік, Шабалтас. Хм, дуже цікаво – сплав молоді з досвідом?

Отже, виступає пан Котляр – розповів про членів комісії з питань доріг, виявлені порушення, але пан Симонян, виявляється, наче Коптєв – він за власний рахунок вирішив допомогти нашому місту. А от всі думали, що краде. Вічно в нашому місті крадіжки з благодійністю плутають. Виявляється, що таке не тільки перед виборами буває. Депутат Пахомов попросив карти… Чесно кажучи, дивлюсь не першу сесію, тому сам би в «покєрок перекинувся б». Але ні, пан Котляр попросив завершити клоунаду. Тобто, сесія завершена? А ні, це він не про сесію, а лише про конкретне питання.

Пан Гавриш виступив і сказав, що не знає, що робив взагалі в комісії, тому що нікому не цікава думка депутатської групи, що контролювала дорожні роботи. Отже, не в мене одного таке почуття. Закралася думка проводити онлайн-трансляцію ремонту доріг, щоб всі могли подивитись, але… на те треба, щоб робили онлайн-камери по місту, а у нас з цим проблеми.

Спочатку здалось, що до мікрофону виходить Ієшуа з терновим вінком, аж це пан Ященко, наближається в черговий раз до свого персонального хреста. Під час його виступу починає грати гімн.. дуже символічно, бо його слів всі чекали, як щорічного спічу президента. Видно, що чиновник знервований, називає квадратні метри, станом на 8.06 інформація про виконані роботи від компанії «Симонян & нян» не надавалася, виявляється. Обсяг ремонту.. 5500, 5570.. щось таке. Певно, включили в склад ремонтованої дороги доріжки, що прибудовані до магазинів приватних підприємців. Відфрезеровано близько 515 тон (якщо не помиляюсь) асфальту. Куди воно все розвозилось після зняття – шукайте в договорі та тендерних пропозиціях. Поступово в залі стає спекотно, іноді здається, що і тут асфальт потече. Нарешті, нас відправляють у восьмий пункт договору, а отже, балансоутримувач отримав трохи більше асфальту, аніж думалось. Зайшла мова про каток і про обід… Аж ось відчеканив речення секретар Анатолій Шамрай. За його словами, відповідальність несе практично за все Ященко, взагалі за цю сферу – відповідний заступник міського голови, а за рішення по початку робіт – він.

Пан Назім, один із активних виступаючих на минулій сесії, вийшов до трибуни. Але в цей раз опозиційний тон замінений на лояльний. Все зроблено, карти є, тендер був, і все не так погано, як всім здавалось. І навіть більше того – «Сімонян&нян» з фрезою перестарались – двометрова фреза не регулюється, і нарізала все, що тільки можна було. Можна було, авжеж, замінити її на метрову, але так пахали, що запахалися. Пан Назім порівнює ситуацію з робочими, що вдома кладуть плитку. Тобто, вирізали так, як п’яний хірург у приміщенні з вимкненим світлом. Але в документах наче все ок. І тут питання – за який… бюджет… будуть відремонтовані ще 1600 метрів дірок доріг по Котляревського. Пан Назім степінь конфлікту знижує з «кража» до «надлишкова розтрата». Паралельно депутат «Нашого Краю» знімає з хреста пана Ященко і пропонує подумати, як саме вирішувати подальшу ситуацію. На момент виконання робіт Ольга Михайлівна Попенко, як і 10 відсотків прилучан, перебувала в Польщі, тому хмари зібрались над головою Секретаря. Побалакали про етику та естетику… але тут треба про менталітет всіх містян пригадати.

Виступає Олексій Гавриш – сьогодні надзвичайно спокійний. Пропонує перестрибнути з садиків на каток, і взагалі дороги дорогами, а можна й ще пару питань розглянути. Депутат від Опоблоку не вважає нормальною ситуацію, але нагадує, що вибирали народних обранців не в дорожній комітет, а в Міську Раду. Є логіка в словах народного обранця – наразі він виглядає, як вогнегасник (не пов’язую це з його червоною футболкою) і потроху тушить пожежу чергової сесії. Нажаль, він пропонує «не балаболить» на сесії, але в такому разі мені просто ні про що буде писати. Нарешті, вирішили «умовну винну посадову особу, пана Іванова (сказано до прикладу)» віддати відповідним органам, якщо буде знайдена провина.

Виступає Ольга Попенко, розповідає, що і голови комітетів самоорганізації населення контролювали процес зняття шару асфальту. Виявляється, те що зняли – нині висипано по вулиці Дубинського. Свободівець Тютюнник хоче почути, хто докладе 1600 метрів, що тепер не будуть відремонтовані і взагалі не розуміє, що за марку асфальту кладуть. Потроху, чесно кажучи, починаю думати, що зібрались експерти в сфері дорожнього покриття.

Ось і «винуватець торжества» – пан Драчук, за пропозицією якого вже другу сесію під номером «1» виходить питання доріг. Нагадую, сесія вже йде 73 хвилини. По словам депутата від РПЛ, доказової бази щодо провини виконавців і контролюючих органів вистачає. «Мєждусобойка» від Партії Ляшка – лідер фракції трохи не згоден з підлеглим, але в нас демократія, і це нормально. А може й не нормально, але це є факт.

Конкурс «зі стільцем» – Котляр, Ященко і представник «Небайдужих Прилучан» бігають навколо мікрофона, і ніхто не розуміє, що коїться, а Гавриш, як досвідчений арбітр, намагається вирішити, кому треба зайняти місце біля мікрофону. Отже, почесні мужчини починають «мірятись катками» – 9 тон, 8 тон, 5 тон, чи навіть 2,5 тони. Котляр заявив, що багато депутатів були на дорогах, але «путі прилуцькі неісповєдіми».

Відомий правдоруб Олександр Кіча нагадує, що невідомо, хто зараз працює – Арт-Міко, Сімонян чи хтось інший. Тобто, є вірогідність, що «красавєц» (авт.) Симонян кожен рік краде, як неодноразово хтось вкрав звук у мікрофоні виступаючого . Олександр нарікає, що щороку підрядник кавказької національності нас «жарить», та пропонує відповісти статевим актом у відповідь. На даний момент депутат від Укропу вважає, що прилуцькі депутати у пасиві. У відповідь пан Котляр пропонує трохи заспокоїтись.

Ще один досвідчений депутат, пан Козик, перейшов у площину філософії – розповідає про те, що «жить стало веселей». Олександр очікує суттєвих змін, а зараз бачить в особі пана Ященка цапа-відбувайла. Аж поки інтернет повідомляє, що в Луганську підірвався російський офіцер… тобто, десь в Україні ще гарячіше, ніж тут. Пан Козик нагадав про яму біля магазину «Людмила» і «договорнячки», бо в порівнянні з минулим роком ціна послуг «Сімонян&нян» зросла на 25 відсотків. А от і «пакт приватизації» – виявляється, що всі ями в Прилуках вже належать вірменському виконавцю (це я не про групу SOAD). Нагадує депутат від БПП і про те, що кожного року пан Сімонян просто змінює печатки, не зрушуючи з місця ситуацію на дорогах. Підсумовуючи виступ депутата, хочеться сказати: «про все і про ніщо». Тобто, діло погане і треба все міняти. Виявляється, вулицю 1 Травня ремонтує, згідно тендеру, інший виконавець – Саак… «ну очєнь хороший чєловєк». Тобто, інше обличчя одного «Змія Горинича».

Аж поки репліку додає пані Попенко, біля трибуни позицію «на старт» приймає депутат Дмитро Пахомов. Він вимагає звернутися до відповідних органів, щоб зрозуміти, хто винний в ситуації. Не зрозуміло, чому одна фірма робить за іншу гарантійні роботи. Виявляється, у двох компаній один «прораб», а це взагалі дуже цікаво. Фактично, нас зараз обіграє Збірна Вірменії по ремонту доріг. Також пан Пахомов нагадує про тонкощі тендеру, адже він має великий досвід роботи в цій системі. Виявляється, роботи по ремонту почались ще без підписання договору? Принаймні, так здається після слів пана Шамрая. Дмитро перелічив ряд проблем і заявив, що з нього вже неодноразово «роблять дурника». Так, в минулий раз йому обіцяли, що закуплять 400 дорожніх знаків, що ніяк не доїдуть до Прилук.

Проект ставлять на голосування? Аж ні, своє слово вирішив сказати Артем Рожко. У спокійному тоні нагадує про минулорічну ситуацію, коли ремонтувались дороги і знов-таки були знайдені недоліки. На той момент активісти також цікавились питаннями шляхів доріг. Він розповів про те, що «на манєже все тє же» і треба щось вирішувати з якістю послуг. Адже питання «хто винний?» і «що робити?» вже довго залишаються риторичними. Отже, важливо – хто дав команду на початок робіт – сам пан Симонян, чи по телефону Ольга Михайлівна. Завершили народні обранці диспут фразою «Пора заканчивать», але не зрозуміло – кому, що і як.

Пані Костюк вийшла з двома тезами – «зливають голову» і «скоро вибори». Громадська діячка шукає мораль в міській раді, але чи варто? Вона повертає розмову у русло: «а хто привів того Симоняна». Ольга вбачає «переділ бюджетного пирога» у нинішній ситуації і вважає, що ані моралі, ані закону тут немає. Згадує і головного поліціянта і «класну картіночку» яку малюють інші громадські організації перед виборами. Видно, що громадська діячка на боці міського голови, і звинувачує у «фальстарті перед виборами».

Перше обличчя фракції «Батьківщина» просить витримувати регламент і перейти до інших питань. «Воспрявши духом» знову вийшов пан Ященко, що захистився тендером. Депутат Пахомов повернувся до трибуни і просить «не булькать» когось із депутатів з боку Радикалів. Народний обранець від «Аграрної партії» вимагає пригадати стандарти по гарантійному ремонту латок, щоб знайти «корінь зла».

2 години минуло, 2 комісії працювало, зал поділений на 2 сторони. Отже, буде проголосований проект рішення, запропонований спеціалістами міської ради. Рішення прийняте, проти – Назім, Кіча та Рожко, є і ті, хто утримались.

19 голосів за, але поки що складається враження, що не зрозуміло, за що проголосували. Тепер вносять правки В’ячеслава Драчука – тобто, щоб за рахунок вірмен доремонтували інші 1600 метрів. Нове голосування, але не набирає голосів.

Пропонують провести ще одне голосування, а вже потім сформулювати, за що воно проходить. От тобі й відповідь на одвічне питання про курку і яйце. Отже, правоохоронні органи не будуть втручатися в роботу Симоняна.

Голосування «в цілому» відбулося по аналогії з першим рішенням – 19 «за», 6 утримались і 3 – проти. У нас перерва, але щось підказує, що тема доріг ще не раз повернеться на трибуни і в ЗМІ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *