Культура Місто Новини

Корюківка з екстрим-майданчиком, а ми?

Місяць тому в Корюківці відкрили перший в області аматорський скейт-майданчик. Навряд чи на ньому можна приймати всеукраїнські або обласні змагання, але проект точно відкриває нові можливості для місцевої молоді. В районний центр приїжджають навіть хлопці з Чернігова, небайдужі до екстремальних видів спорту. Спорядження доволі недешеве, тому не всі батьки молодих екстрималів радіють захопленням дітвори, але спортивний майданчик – це унікальна альтернатива алкогольним вечіркам.

Корюківський майданчик розмістився на території місцевого ЦТДЮ і має розміри 15х30 метрів. Він стаціонарний, і вже сьогодні збирає велику кількість школярів, тому представники влади обіцяють поступово розширяти його розміри. Всі закупівлі проводились через систему «Prozorro», і підрядник дає річну гарантію на конструкції. Роботи по зведенню майданчику ведуться ще з другої половини листопада, і на минулому тижні його урочисто презентували громаді.

Для Прилук ідея створення власного екстрим-парку не нова, і ми вирішили поспілкуватися з одним із ініціаторів такої ідеї, Олександром Ковніром. Він з однодумцями пропонував проект зведення майданчику в рамках Громадського бюджету, але для перемоги не вистачило голосів. Ми вирішили поспілкуватись з паном Ковніром, щоб зрозуміти, чи є реальністю екстрим-парку в місті.

Олександре, коли Ви зрозуміли, що є гостра необхідність в такому проекті?

 

Я зрозумів, що місту потрібен “Екстрим-парк”, тоді коли екстримальна молодь почала заважати “небайдужим мешканцям міста Прилуки”. “Екстримали? Та нащо воно треба… Оці «малолєтні» наркомани не пойми чим займаються, а не спортом?!” Коли я чув такі думки від прилучан, з відчаєм розумів: наше місто безперспективно застрягло у замшавілих стереотипах, у яких сучасна прогресивна молодь – це апріорі наркомани у під’їздах та безталанні гультяї. Саме тоді і виникла ідея створення місця, де екстримали змогли б займатись своїм улюбленим  спорту, не заважаючи іншим.

 

 

Чи зверталися до влади, як реагували, що казали?

 

Свого часу “екстримали” звертались до влади з проханням створити для них майданчик для катання, але все, що вони досягли – це вмурований залізний кутник на колишньому танцювальному майданчику на території ЦТДЮ. За часів моєї каденції, (Олександр є депутатом Прилуцької міської ради – прим. редакції) проект по будівництву Екстрим-парка подавався на розгляд, проте так і не був розглянутий по причині профіциту бюджету.

На Вашу думку, якщо проект втілиться в життя, чи безпечний він буде для дітвори?
Думаю, що розваги на території парку будуть набагато безпечнішими для дітей, аніж катання на вулиці. По-перше, на території парку можна запровадити обов’язкове використання захисного спорядження, по-друге, в парку будуть розміщені спеціальні фігури для катання та виконання трюків, по-трете – це віддаленість від автомобільних доріг. Та й взагалі, на закритій території з IP-камерами відеонагляду (які були передбачені в проекті) батькам буде простіше контролювати своїх дітей.

 

Наразі навколо Вас консолідується креативна і активна молодь, про що свідчить захід під час Миколиного Ярмарку, скільки, на Вашу думку, зараз є фанатів есктримального відпочинку в місті?

 

Важко сказати конкретну цифру, проте при проектуванні Екстрим-парку ми виходили з кількості близько 50 чоловік. Проте, треба врахувати, що багато хто з екстрималів, не знайшовши розуміння оточуючих, покинули зайняття улюбленим спортом. Проте, я впевнений, що з будівництвом парку у місті вони знову повернуться до лав екстрималів. Також, з’являться нові фанати цього спорту, і не забуваймо про туризм та можливість проведення екстрим-фестивалів.

 

 

Де Ви плануєте збудувати майданчик, і скільки, по Вашим підрахункам, він буде коштувати? Які бюрократичні перепони для цього є на Вашому шляху?

 

Проект “Екстрим-парк” був запланований для втілення на території колишнього майданчику гри у «Городкі» (ЦТДЮ). Вартість проекту була визначена у сумі 499 300 грн. Найбільшою перепоною є мала наповненість бюджету міста. І тому я покладаю великі надії на міжнародні програми і гранди. P. S. На гранди подавав вже пару раз (невеличкі), але вони не вигравали, тому що організатори обирали проекти, що простіше втілити в життя.

Пророк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *