Політика

Лавров відповів на звинувачення Макрона на адресу Russia Today і Sputnik

Він заявив, що, на думку незалежних британських структур, в діяльності Russia Today і Sputnik “жодних порушень журналістської етики виявлено не було”

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вважає, що президент Франції Еммануель Макрон звинуватив російські Russia Today і Sputnik в поширенні брехливої пропаганди за “інерцією”, яку “розв’язала” адміністрація Обами. Про це він сказав на прес-конференції в Москві.

“Я думаю, що тут, в цих оцінках, відбилася відома інерція антиросійської кампанії, яку розв’язала ще адміністрація Обами і яка захопила низку інших країн, в тому числі в Європі. І з цієї інерції наші західні партнери ніяк не можуть вибратися”, – зазначив Лавров.

При цьому він підкреслив, що “фактів немає”.

Він заявив, що, на думку незалежних британських структур, в діяльності Russia Today і Sputnik “жодних порушень журналістської етики виявлено не було”.

“Найголовніше в усіх цих звинуваченнях в самих різних напрямках – ми не бачимо жодного конкретного факту – ні про хакерів, ні про якісь закулісні справи щодо втручання у вибори ледве не всіх країн західного світу, ні з питання, який пов’язаний зі звинуваченнями в порушенні прав представників ЛГБТ в Чечні або на іншій частині РФ”, – зазначив Лавров.

За його словами, якщо будуть прізвища і факти, то “наші відповіді будуть конкретними”.

“Жодного відношення до переважної більшості звинувачень ми взагалі не маємо. Якщо щось і є конкретне – пред’явіть факт”, – підкреслив він.

Як повідомлялося, 29 травня президент Французької Республіки Еммануель Макрон звинуватив російські засоби масової інформації Russia Today і Sputnik в поширенні брехливої пропаганди..

“Я можу мати ідеальні відносини із зарубіжними журналістами, якщо вони журналісти. Політичні діячі мають відповідальність говорити правду, якщо хтось поширює наклеп, то це вже не журналісти”, – заявив Макрон, відповідаючи на запитання про проблеми отримання деякими російськими журналістами акредитації від його виборчого штабу під час нещодавньої президентської кампанії.

“Russia Today і Sputnik поширювали неправдиву інформацію і наклеп, і я вважаю, що їм не було місця в моєму штабі під час передвиборної кампанії”, – заявив президент Франції.

Він сказав, що під час виборчої демократичної кампанії “деякі так звані ЗМІ діяли під впливом якихось політичних інтересів”.

“Russia Today і Sputnik не поводились як преса, як журналісти. Вони поводилися як органи впливу, як органи пропаганди, брехливої пропаганди”, – підкреслив Макрон.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *