Місто Політика Скандали

Майстер-клас з акторської майстерності від прилуцьких депутатів

Останнє сесійне засідання депутатів Прилуцької міської ради, заплановане на 8 червня, спіткав провал. Депутати не розглядали заявлених порядком денним суспільно важливих рішень, на кшталт: затвердження проектів громадського бюджету (головного кроку до вирішення проблеми наявності безпритульних тварин на вулицях міста), затвердження списку учасників бойових дій, які мають пільги (наслідок – гальмування оформлення пільг для чотирьох учасників АТО), відключення двох житлових будинків від мереж централізованого опалення задля встановлення індивідуального, надання земельних ділянок учасникам АТО, співфінансування капітального будівництва ІІ корпусу гімназії №1, залучення кредиту та гранту від НЕФКО (майже 20 млн. грн. для модернізації вуличного освітлення та впровадження енергозберігаючих технологій у ЗОШ №№2, 13 і ДНЗ №9). І це лише вершина айсберга, який необхідно було розглянути депутатам й проголосувати від імені мешканців міста, котрі обирали їх до ради.

Натомість вони майже три години вимагали назвати відповідального за ремонт прилуцьких доріг, а точніше – прагнули примусити міського голову спустити усіх собак на когось із посадовців. Обов’язкова умова – конкретне прізвище.

Зініціював обговорення питання про ремонт доріг депутат В’ячеслав Драчук. За збігом обставин на сесії були присутні члени новонародженої громадської організації «Небайдужі прилучани» та отаман Прилуцького козацького полку, котрі також виявили бажання розглянути дане питання. До процесу обговорення ремонту асфальтного покриття по вулиці Київській не долучився тільки ледачий. Робили це депутати за звичкою за трибуною, щоб кожен мав змогу не лише роздивитися правдоруба, а й співпережити з ним емоції публічного виступу. І дарма, що того дня система електронного голосування дозволяла обранцям виступати з місця, обладнаного мікрофоном.

Усі звинувачення та докази перелічити важко (бо в нашому місті ледь не кожен пересічний мешканець, а особливо – депутат, а ще більше – член громадської організації є фахівцем у всіх галузях). Демонструючи схеми умовних прив’язок пошкоджень на дорозі, кожен нарікав на зрізані ділянки покриття на автошляху та їх розміри. Ба більше – говорив, що до цього там був «ідеальний асфальт». Буцімто зрізати той самий «ідеальний асфальт» – злочин у рамках украй необхідного Прилукам ремонту автошляхів. Та жоден з висловлювачів цієї позиції не продемонстрував хоча б одного знімка дороги до та після зрізування. Так, деякі зі зрізів більші від заявлених у документі, адже і ями з моменту розробки схем не припиняли «росту»… У цьому, за словами начальника управління капітального будівництва Анатолія Ященка, немає нічого протизаконного. Бо в ремонті асфальтного покриття потрібно керуватися здоровим глуздом. Навряд чи прилучанам сподобалося б, якби дорогу асфальтували відповідно до схем прив’язок, ігноруючи новоутворені пошкодження. Крім цього, особливістю роботи спеціалізованої техніки є зрізування асфальтного покриття суцільним шаром. До нього можуть потрапити ділянки дороги, на яких виконувався капітальний ремонт у 2016 році. Але виконавець робіт неодноразово наголошував, що за ці квадратні метри оплата не здійснюватиметься. Про це говорив і Анатолій Ященко, але слухати посадовця «зацікавлені в кривавій розправі» депутати не хотіли. Бо вже не один місяць особа начальника управління капітального будівництва викликає у них лише роздратування.

Та чи не найбільшу загрозу ремонту вулиць несе, виявляється, … національність виконавців робіт (тут мимоволі замислюєшся, чому геноцид вірменського народу визнали більшість європейських держав, крім України: уся справа в прилуцьких вулицях!).

ФОП Симонян А.А. виграв тендерну процедуру на виконання даного виду робіт, надавши пакет необхідних документів та пройшовши низку складних перевірок відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

До речі, тендерна процедура проводилася міською радою вже вдруге. Адже перший тендер було анульовано з ініціативи однієї з громадських організацій та окремих депутатів міськради. Зрештою, після всіх перевірок виграла та ж сама організація, що претендувала на перемогу першого разу. Хто пропіарився, а хто від цього постраждав – вирішувати вам, шановні городяни, але ми згаяли близько чотирьох місяців.

Висунувши міському голові ультиматум, підтекст якого очевидний: або Ви звільняєте посадовця, або стаєте ворогом народу №1, «зацікавлені» депутати покинули залу засідань. І у сесії через відсутність кворуму було оголошено перерву на невизначений термін.

Як тут не процитувати слова одного з поважних депутатів: «Люди ждуть доріг, а ви ждете містечкових сенсацій!»

Прес-секретар міської ради Любов Рубан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *